Activbody informace

MSM je doporučován při zánětlivých onemocněních kloubů. Pro své protizánětlivé působení je vhodný i jako doplněk celkové léčby. Také je vhodný jako doplněk léčby alergií či bolestí svalů. Zkušenosti ukázaly, že se velmi osvědčil u artróz. Podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. Některé zdroje uvádějí, že MSM funguje jako antioxidant a brání tomu, aby volné peroxidové radikály poškozovaly chrupavčité, ale i kostní buňky a tkáně. V organismu se dobře vstřebává do všech tkání a 8qz organizmu se vylučuje velmi pomalu.

Je třeba poznamenat, že odborníci upozorňují na jednu možnou interakci. MSM by neměl být používán společně s léky ze skupiny nesteroidních antiflogistik - antirevmatik (známých pod zkratkou NSAID, jako je například ibuprofen nebo diklofenak sodný a také warfarinem) vzhledem k mírnému natikoagulačnímu účinku MSM.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/msm.htm)

Chondroitin sulfát je polysacharid. Má silný záporný náboj a tím pomáhá osmoticky zadržovat vodu, čímž dává chrupavce pružnost. Kromě chrupavky tuto látku najdeme i v ostatních pojivových tkáních. Chondroitin sulfát je důležitý tím, že je nejvíce zastoupen ve strukturách mezibuněčné hmoty (proteoglykanů) chrupavky.

Jeho hlavní oblast použití je při bolestech a zánětu, která doprovází artrózu kloubů. Artróza je vlastně řada metabolických změn vedoucích  ke zhoršení kvality chrupavky.

Informace - Zdroj: (http://cs.wikipedia.org/wiki/Chondroitin_sulf%C3%A1t)

(http://www.celostnimedicina.cz/chondroitin-sulfat.htm)

Glukosamin sulfát je bazickým derivátem glukózy, který se používá jako pomocný prostředek ke zmírnění zánětu a bolestí při léčbě zánětů kloubů, šlach, kloubních pouzder, dále ke zlepšení degenerativních procesů postihujících meziobratlové ploténky. Stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, dvou stavebních prvků chrupavky. Glukosamin sulfát je jednou z biologických chemikálií, které tvoří kyselinu hyaluronovou, hlavní výplňovou složku kloubních kapalin a okolních tkání.

Ukázalo se, že glukosamin sulfát má ochranný vliv proti poruchám kloubů a je výběrově používán kloubními odborníky pro svůj silný léčivý účinek při příznacích artritidy. Má příznivé účinky proti bolesti a zánětech při artróze kloubů. Dokáže zřejmě zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které při osteoartróze dochází. Hraje důležitou roli při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva, srdečních chlopní. Zlepšuje také funkci lymfatického systému.

Glukosamin sulfát je prakticky bez vedlejších účinků a nejsou známy žádné kontraindikace při jeho používání.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/glucosamin-a-klouby)

(http://cs.wikipedia.org/wiki/Glukosamin)

VITAMIN C - podporuje celkově dobrý zdravotní stav a chrání tělo před infekcemi, traumaty a stresem.

VITAMIN D - nenahraditelný pro vstřebávání vápníku a fosforu, také na tvorbu kostí a zubů. Zvyšuje obranyschopnost a odolnost vůči nemocem.

OVOVITAL - přírodní produkt z vaječných skořápek slepičích vajec, které jsou bohatým zdrojem přírodního vápníku, biogenních minerálů a mikroelementů (Zn, Mn, Li, Se, Cu) v přirozených biologických vazbách, obsahující navíc i jiné biologicky účinné látky. Velmi efektivní při léčbě osteoporózy, poruch metabolismu vápníku a k urychlení hojení zlomenin.

Informace - Zdroj: (http://www.liekaren.sk/ovovital-ca-mg-p)

Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkem výživy přiřazovány jiné výživové a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.

Veškeré uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi, je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy, třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Motto

Dříve než mne budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi moje roky, které jsem prošeL já, zakopni na každém kameni na kterém jsem zakopnul já, za každým vstaň a jdi dál tak jako já. A až potom ....MŮŽEŠ SOUDIT MOJE CHOVÁNÍ A TVRDIT, ŽE MNE ZNÁŠ!!!!!!!

Reklama

Ideální webhosting

Kontaktní formulář
Video o MLM