Activcell - informace

RESVERATROL - je v současnosti považován za nejsilnější antioxidant. Tajemstvím boje proti stárnutí je trans-resveratrol, aktivní forma resveratrolových polyfenolů, které se nacházejí v červeném hrozně. Studie prokázaly, že trans-resveratrol v mimořádně prospěšné formě také aktivuje gen dlouhověkosti SIRT1 a zvyšuje produktivitu buněk, prodlužuje se životnost buňky, umožňují se opravy DNA a zvyšuje se produkce antioxidantů. Gen SIRT1 se navíc zaměřuje na škodlivé volné radikály, které se často spojují se škodlivými účinky stárnutí a neutralizuje je.

Jak stárneme, naše omlazování buněk se podstatně zpomaluje. Tyto antioxidanty poskytují rychlé omlazení buněk. Molekulární biologové odhalili mechanismus, který stojí na pozadí účinků organické molekuly resveratrolu. Působí na enzym, který opravuje mitochondrie. O přesném způsobu, jak to dělá, dosud panovaly pochybnosti. Sirtuiny chrání organismus před účinky stárnutí. Jeden z nich jménem SIRT1 podle vědců obnovuje aktivitu mitochondrií. Mitochondrie jsou cosi jako buněčné elektrárny, ve kterých probíhá dýchání. Jejich pomocí získává buňka energii. S rostoucím věkem začínají mitochondrie hůře pracovat. Enzym SIRT1 je opravuje. Antioxidanty aktivují enzym nazývaný sirtuin / SIR2, který zase stimuluje a významně zvyšuje počet mitochondriálních buněk. Mitochondriální buňky jsou zodpovědné za generování buněčné energie, stimulaci metabolismu a svalové síly. Zjistilo se také, že zvyšují průtok krve a hladinu kyslíku v celém těle.

Jak stárneme, ztrácíme účinnou obranu mládí a máme více potíží se zotavováním. V našem těle prudce vznikají škodlivé volné radikály zodpovědné za mnohé nemoci a symptomy spojené se stárnutím. Zjistilo se, že antioxidační a protizánětlivé látky jsou schopny vyhledat a zničit škodlivé volné radikály. Volné radikály nemohou přežívat v prostředí bohatém na kyslík.

Antioxidanty regulují vývoj AGE proteinu. Koncové produkty glykace (Advanced Glycation Endproducts - AGE) vznikají tehdy, když glukóza a jiné redukující cukry reagují neenzymaticky s proteiny. Jak stárneme, AGE se přirozeně pomalu hromadí. Ke glykozylácii dochází, když se glukóza váže na proteiny, chemicky je mění a poškozuje. Výzkum naznačuje, že koncové produkty glykace přispívají k patologickým jevům vedoucím k diabetickým komplikacím, jako jsou například s věkem spojené onemocnění, včetně nefropatie, retinopatie, vaskulopatie a neuropatie. Diabetické komplikace postihující oči, ledviny a oběhový systém jsou spojeny s koncovými produkty glykace. Dosud nejdramatičtější uváděný účinek tvorby AGE na DNA je zavedení neobvyklých přeuspořádání DNA. Ukázalo se, že antioxidanty inhibují vznik koncových produktů glykace a rozrušují předem vytvořené příčné vazby koncových produktů glykace, čímž se snižuje závažnost patologických stavů progresivní glykosylace a brzdí se nemoci spojené se stárnutím.

Další účinky resveratrolu: Má protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky. Chrání srdečně-cévní systém, mimo jiné tím, že snižuje tvorbu "špatného" LDL-cholesterolu a zvyšuje tvorbu "dobrého" HDL-cholesterolu. Snižuje riziko demence. Je efektivním kosmetickým prostředkem, protože brání předčasnému stárnutí, obnovuje kolagenová vlákna, udržuje hladkost a pružnost pokožky. Zvyšuje odolnost organismu proti stresu. Má protirakovinné účinky, zpomaluje růst rakovinných buněk, je schopen je i ničit, aktivizuje schopnost regenerace zdravých buněk

Informace - Zdroj:(http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/12358-vino-v-tabletke-resveratrol-je-maly-zazrak/)

BETA GLUCAN - je schopen aktivovat imunitní systém, optimalizovat jeho funkce do normální a přirozené úrovně.

Ochrana před radiací. Různé zdroje radiace poškozují organismus a imunitní systém, poškozují imunitní buňky, jakož i pozitivní bakterie v těle. Experimenty vlivu betaglucanu na ochranu organismu během zvýšené radiace prokázaly, že dochází k výrazně nižšímu poškození imunitního systému, což vede k rychlejšímu zotavení z radiace ve srovnání s kontrolní skupinou zvířat, která po vystavení zvýšené radiaci rychle uhynuly v důsledku postradiačních infekcí. Tento pozitivní vliv betaglucanu je důsledkem schopnosti betaglucanu pozitivní vliv na proliferaci (tvorbu a životaschopnost) nespecifických kmenových buněk, které se tvoří v kostní dřeni.

Informace - Zdroj: (http://www.natures.sk/ucinky-beta-glukanu.html)

ACEROLA - její plody se podobají evropské třešni. Obsah přírodního vitamínu C je ve zralých plodech až 4,5%, což výrazně převyšuje obsah vitamínu C jiných druhů ovoce bohatých na vitamín C. Kromě vitamínu C identifikovali v acerole 150 dalších druhů látek, mezi nimi železo, vitamín A, thiamin, riboflavin a hořčík. V léčitelství se používá k léčbě zánětů, anémii, problémy se srdcem, revma, tuberkulózu a na rekonvalescenci po různých nemocech. Vědecké výzkumy ukázaly, že Acerola je schopna zvýšit účinky jiných výživových doplňků, zvyšuje jejich antioxidační účinky. Pokusy na zvířatech ukázaly, že výtažky Aceroly snižují riziko vzniku nádorů plic, resp. zpomalují průběh onemocnění. V laboratorních výzkumech maďarští vědci dokázali, že jednotlivé komponenty Aceroly jsou schopny ničit nádorové buňky a doporučovali je použít jako doplňkovou terapii v léčbě rakoviny.

Informace - Zdroj: (http://www.provitex.sk/acerola_napomaha_vstrebavaniu_liecivych_hub_a_pomaha_proti_nadorom)

ECHINACEA - výtažky z echinacey využívá medicína při prevenci a léčbě virových, infekčních a zánětlivých onemocnění. Urychluje hojení ran.

Informace - Zdroj: (http://www.echinacea.sk/ucinky-echinacey/)

BRUSINKY - jsou účinné díky množství cenných látek, mezi nimi jsou i takové, které mají výjimečné vlastnosti. V brusinkách najdete množství vitamínu C, K, A, E, polyfenoly, antokyany a proantosyanidy, flavonoidy, kyseliny: citrónovou, jablečnou, benzoovou, šťavelovou, fenolové kyseliny, minerály: magnézium, kalcium, mangan, fosfor a sodík, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, vlákninu.

Brusinky mají antikarcinogenní účinek. Těží z nich i kosmetický průmysl, nakolik pomáhají rekonstruovat buněčnou membránu. Působí dezinfekčně při zánětech ledvin a onemocněních močového měchýře i močových cest. Obsahují látku, která znemožňuje bakteriím uchytit se v buněčné výstelce, čímž jim brání množit se. Kromě toho bojují proti rakovině, infarktu a chorobám srdce.

Informace - Zdroj:(http://plnielanu.zoznam.sk/c/3424/objavte-liecivu-silu-brusnic-ich-vlastnosti-prospievaju-celemu-telu)

KURKUMIN - výsledkem silné antioxidační schopnosti kurkuminu je jeho protinádorové působení. Při in vitro pokusech s lidskými buněčnými liniemi se dokázala schopnost kurkuminu potlačovat karcinogenezi ve třech stupních: rozvoj nádoru, angiogeneze (vznik) a růst nádoru.

Jelikož kardiovaskulární onemocnění patří k nejčastějším příčinám úmrtí, vědce potěšilo zjištění, že již pravidelné podávání nízkých dávek kurkumy snižuje hladinu LDL cholesterolu - špatného cholesterolu a lipidů. Tento účinek, spolu se schopností kurkuminu snižovat shlukování krevních destiček, řadí tento antioxidant do skupiny látek potlačujících vznik aterosklerózy. Využití kurkumy a její extraktů kurkuminů v medicíně je poměrně rozsáhlé. Studie zdůrazňují, že je kurkumin účinným nástrojem proti více než 572 nemocem, jde např. o oxidativní stres, záněty, poškození DNA, peroxidaci lipidů, chemicky vyvolané choroby jater, Alzheimerova choroba a fibróza jater. Zjistilo se, že kurkumin má vliv na více než 700 genů, což by vysvětlovalo, proč je schopen opravovat DNA.

Informace - Zdroj: (http://www.kurkumin.sk/clanky/2/kurkumin-a-jeho-vplyv-na-nase-zdravie/)

Informace- Zdroj: (http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/prirodni-koreni-zmensuje-nador-o-81)

SELEN - působí jako antioxidant blokující škodlivé molekuly zvané volné radikály, které poškozují DNA.

http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravie/selen.html)

VITAMIN B9 - KYSELINA LISTOVÁ patří mezi nejvýznamnější vitamíny. Kyselina listová je přirozeně se vyskytující látka, která je důležitá pro tvorbu DNA a syntézu RNA (tzv. Nukleových kyselin), které jsou důležité pro růst a dělení všech buněk v organismu. Zvýšenou pozornost jeho užívání by měli věnovat lidé pod neustálým stresem.

Je nezbytná pro tvorbu červených krvinek, léčbu chudokrevnosti a zdravý vývoj buněk. Podílí se na metabolismu nukleo a amino kyselin. Snižuje riziko vývojových vad embryí během těhotenství. Snižuje hladinu homocysteinu.

VITAMIN B12 - je nositelem životní energie. Je důležitý pro metabolismus. Nezbytný pro tvorbu červených krvinek, také nezbytný pro fungování centrálního nervového systému. Snižuje spolu s kyselinou listovou hladinu homocysteinu.

Stévie - přírodní sladidlo

Jelikož toto přírodní sladidlo nemá žádné kalorie, je perfektním pomocníkem pro hubnutí. Stévie se doslova doporučuje jako sladidlo pro diabetiky a dalších lidí, kteří mají karbohydrátovým dietu.

Studie ukazují, že stévie zlepšuje citlivost na inzulín, a dokonce podporuje další produkci inzulínu, čímž pomáhá zvrátit cukrovku a metabolický syndrom (Dyrskog SE, Jeppesen PB, Colombo M, Abudula R, Hermansen K (Září 2005) "Preventive effects of a soy- based diet supplemented with stevioside on the development of the metabolic syndrome and type 2 diabetes in Zucker diabetic fatty rats ".). Má revitalizující účinky na beta buňky ve slinivce břišní. Má protizánětlivé účinky. Povzbuzuje imunitu.

Informace - Zdroj: (http://en.wikipedia.org/wiki/Stevia#Health_and_safety)

Inulin - čekanková vláknina - má prebiotický efekt. Jeho kalorická hodnota je velmi nízká až nulová, nezvyšuje hladinu krevního cukru.

Mezi další účinky na organismus patří podpora imunity a trávení a zvýšená schopnost organismu vstřebávat vápník. Inulin snižuje hladinu triglyceridů v krvi a játrech.

Informace - Zdroj: (http://cs.wikipedia.org/wiki/Inulin

Informace: Další zveřejněné zdroje na stránkách:

(http://www.tyden.cz/rubriky/veda/veda-a-my/vedci-objasnili-fungovani-prepinace-ktery-prodluzujezivot_263782.html#.VCe7cGd_sUs)

(http://www.sufliarsky-nz.sk/Reserveage.html)

(http://medicina.ronnie.cz/c-8676-inulin-dokonala-vlaknina.html)

(http://plnielanu.zoznam.sk/c/3424/objavte-liecivu-silu-brusnic-ich-vlastnosti-prospievaju-celemu-telu)

(http://metabolizmus.sk/antioxidanty/)

(http://www.aktuality.sk/clanok/248802/kmenove-bunky-dnes-liecia-leukemiu-no-dokazu-ovela-viac/)

Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkem výživy přiřazovány jiné výživové a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.

Veškeré uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi, je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy, třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Motto

Dříve než mne budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi moje roky, které jsem prošeL já, zakopni na každém kameni na kterém jsem zakopnul já, za každým vstaň a jdi dál tak jako já. A až potom ....MŮŽEŠ SOUDIT MOJE CHOVÁNÍ A TVRDIT, ŽE MNE ZNÁŠ!!!!!!!

Reklama

Ideální webhosting

Kontaktní formulář
Video o MLM