Activdetox - informace

ACAI - obsahuje celou řadu účinných látek, ke kterým patří vitamín C, anthokyanové barviva, vitamín A, vitamíny řady B, minerální látky (mangan, hořčík, fosfor, vápník, draslík, bór, měď, železo, molybden), epikatechin, kyselina galová , protokatechin, kumarin, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykosid, nenasycené mastné kyseliny a vitamín E.

Šťáva z acai má celou řadu zajímavých účinků. Jedním z nejpozoruhodnějších je velmi silná antioxidační aktivita díky některým obsahovým látkám, jako jsou vitamíny A, C, E či flavonoidy. Obsahuje více antioxidantů než například borůvky či granátová jablka.

Také obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Tím pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu a stabilizuje hladinu HDL cholesterolu. Působí regeneračně na epitelové buňky vystýlající cévní stěny a zároveň zlepšuje jejich elasticitu (vitamín C a flavonoidy). Acai čistí a detoxikuje organismus, odstraňuje jedy, také ničí choroboplodné zárodky a viry. Doporučuje se při oslabené imunitě (pro vysoký obsah antioxidantů).

Při boji s nadváhou pomáhá odbourávat tukové buňky. Rovněž zrychlí metabolismus, což znamená, že přijatá potrava se z těla ve větší míře  dříve vyloučí, místo toho aby se přeměnila na tukové buňky. Snižuje chuť k jídlu.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/acai-euterpe-oleraceae.htm)

ALOE VERA - jednou z jeho hlavních účinných látek je polysacharid acemanany. Tato substance při vnitřním užití aktivuje imunitní systém, chrání buněčné membrány a působí antibakteriálně, antivirově a antimykoticky. Kromě toho aloe vera obsahuje vápník, hořčík, zinek, selen, vitamíny, aminokyseliny. Celkově obsahuje více než 200 farmakologicky významných látek. Aloe vera je také vhodná pro rychlou a efektivní detoxikaci organismu,

Informace - Zdroj: (http://sk.wikipedia.org/wiki/Aloa_pravá

MLADÝ JEČMEN - nápoje připravené z mladého ječmene nejsou jen doplněk stravy ale jsou ve své podstatě potravina. Potraviny sytí, tzn. obsahují celou škálu živin potřebných pro růst, stavbu a fungování buněk jednotlivých tkání (vitamíny, minerální látky, proteiny a nukleové kyseliny, enzymy atd.) a  obsahují takové látky, které napomáhají organismu zbavovat se odpadu vznikajícího při metabolismu. Tím dochází k posílení imunitního systému organismu, který je pak schopen s riziky a nemocemi bojovat s mnohem větším úspěchem. Také pomáhá při poruchách trávení (zácpa, plynatost, páchnoucí dech, vředy, pálení žáhy), při kožních problémech (jako jsou ekzémy, akné, lupénka, proleženiny, špatně se hojící rány). V lístcích mladého ječmene se nachází antioxidant 2-O-GIV, který disponuje mnohem silnější antioxidační aktivitou než alfa tokoferol (vitamín E). Podporuje v těle tvorbu tokoferolu a BHT, dvou známých bojovníků s rakovinou.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/klenot-ve-svete-zelenych-potravin-mlady-jecmen.htm

SPIRULINA - má prokázané protinádorové vlastnosti. Dnes již víme, že je to hlavně díky schopnosti vázat na sebe volné radikály, aby nám v těle zbytečně neoxidovaly. To je typické pro aktivní antioxidanty, kterým Spirulina určitě je. Jejím užíváním si organismus zvyšuje odolnost vůči infekcím a virům.

Nápoje z mladého ječmene a Spiruliny jsou zelené, což je způsobeno vysokým obsahem chlorofylu. Ten je známý především pro své dezinfekční vlastnosti. Chlorofyl však pomáhá tělu přijímat železo a napomáhá tak při odstranění chudokrevnosti. Při užívání zelené šťávy - chlorofylu (zeleného "krevního" barviva rostlin) byl zaznamenán i vzrůst hladiny hemoglobinu (červeného krevního barviva živočichů). Jsou enzymaticky živé. Obsahují množství aktivních enzymů, které jsou nezbytné pro fungování metabolismu těla, dýcháním a zažíváním počínaje a regulací tvorby hormonů konče.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/chlorella-versus-spirulina.htm

LAPACHO - povzbuzuje látkovou výměnu. Má antiseptické, antibakteriální, antivirové účinky. Zamezuje vytváření otoku a usazenin v krevním oběhu. Pročišťuje cévy. Odstraňuje z těla odpadní látky, toxiny a těžké kovy. Jeho největší síla je však připisována tomu, že je velmi účinným stimulátorem imunitního systému. Mohou za to zejména bioaktivní látky jako flavonoidy, bioflavonoidy (detoxikační a antirakovinové účinky), xylodion (protibakteriální, protiplísňové, antibiotické a detoxikační účinky této látky), kyselina askorbová, katechin (pozitivní kardiovaskulární výsledky, protirakovinné, ochraňuje DNA před mutacemi), vitamíny A , B (1,2,3,5,6,9,12), C, D, E, K a F, vápník, železo, zinek, mangan, fosfor, draslík, sodík, selen, křemík, cín, vláknina, tuky, sacharidy, bílkoviny. Lapacho je vhodné i jako doplněk při hubnutí. Urychluje trávení, metabolismus, ochraňuje organismus před nemocemi a zlepšuje všechny funkce těla, od trávení až po pokožku.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/zazracny-caj-lapacho.htm)

CHROM - má důležitou úlohu v aktivitách některých enzymů. Zasahuje do rozkladu enzymů a jejich přeměny na energii a tvorby některých tuků. Účinkuje společně s inzulínem a je tak nezbytný pro schopnost organismu využít cukr. Dlouhodobý nedostatek chrómu zhoršuje schopnost organismu využívat cukr, což vede ke zvýšení jeho množství v krvi.

Informace - Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/chrom.htm#ixzz3FrfUGq62)

Stévie - (přírodní sladidlo) má revitalizující účinky na beta buňky ve slinivce břišní. Má protizánětlivé účinky a povzbuzuje imunitu.

Jelikož toto přírodní sladidlo nemá žádné kalorie, je perfektním pomocníkem pro hubnutí. Stévie se doslova doporučuje jako sladidlo pro diabetiky a dalších lidí, kteří mají karbohydrátovou dietu.

Studie ukazují, že stévie zlepšuje citlivost na inzulín, a dokonce podporuje další produkci inzulínu, čímž pomáhá zvrátit cukrovku a metabolický syndrom (Dyrskog SE, Jeppesen PB, Colombo M, Abudula R, Hermansen K (Září 2005) "Preventive effects of a soy- based diet supplemented with stevioside on the development of the metabolic syndrome and type 2 diabetes in Zucker diabetic fatty rats ").

Informace - Zdroj: (http://en.wikipedia.org/wiki/Stevia#Health_and_safety)

Inulin - čekanková vláknina - má prebiotický efekt. Jeho kalorická hodnota je velmi nízká až nulová, nezvyšuje hladinu krevního cukru. Mezi další účinky na organismus patří podpora imunity a trávení a zvýšená schopnost organismu vstřebávat vápník. Inulin snižuje hladinu triglyceridů v krvi a játrech.

Informace - Zdroj: (http://cs.wikipedia.org/wiki/Inulin)

(http: //medicina.ronnie.cz/c-8676-inulin-dokonala-vlaknina.html)

Informace - Další zveřejněné zdroje na stránce: http://www.ucinky-aloe-vera.cz/detoxikace-organismu/

Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkem výživy přiřazovány jiné výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.

Veškeré uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi, je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy, třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Motto

Dříve než mne budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi moje roky, které jsem prošeL já, zakopni na každém kameni na kterém jsem zakopnul já, za každým vstaň a jdi dál tak jako já. A až potom ....MŮŽEŠ SOUDIT MOJE CHOVÁNÍ A TVRDIT, ŽE MNE ZNÁŠ!!!!!!!

Reklama

Ideální webhosting

Kontaktní formulář
Video o MLM