Activstart informace

DMAE - je v malém množství trvale přítomen v lidském mozku, zvyšuje jeho aktivitu. DMAE může být užitečné aktivním lidem, na které jsou kladeny vysoké pracovní či studijní nároky, jsou vystaveni silným stresům nebo si musí dlouhodobě uchovávat silnou mentální kondici - např. studenti, lidé v řídících funkcích, manažeři. Napomáhá také regeneraci buněk, zabraňuje tvorbě lipofuscinu v buňkách (pigment, který způsobuje stařecké skvrny), taktéž stabilizuje membrány buněk. Krátkodobé studie prokázaly po podání DMAE zvýšení ostražitosti a bdělosti a pozitivní vliv na náladu.

Informace- Zdroj: (http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethylethanolamine)

TAURIN - je organická kyselina, která se nachází ve většině buněk a ve svalovině. Používá se jako antioxidant, snižující vylučování chlornan imunitními buňkami. Pomáhá také při osmoregulaci (udržování rovnovážné koncentrace iontů) uvnitř buňky. Mezi další biologické funkce taurinu patří podíl na růstu buněk, stabilizaci membrán, pohyblivosti spermií, zahušťování žlučové kyseliny a přenosu nervových vzruchů. Taurin příznivě působí na sportovní výkony, protože hlídá hladinu inzulínu a tím umožňuje lepší zásobování svalů glukózou.

Účastní se metabolických procesů v mozku. Působí jako výrazný stimulant energie. Jeho přítomnost v organismu způsobuje oddalování pocitu únavy při intenzivním cvičení. Zvyšuje koncentraci a navozuje celkový pocit pohody. Podporuje hydrataci organismu během cvičení. Je mu také připisována role ochrany srdce. Připravuje organismus na zvýšenou zátěž. Podporuje prokrvování mozku a optimalizuje přenos nervového vzruchu.

Jednou z jeho funkcí je termoregulační schopnost. Pomáhá regulovat teplotu těla, takže se tělo nepřehřívá ani nepodchladzuje.

Informace - Zdroj: (http://sk.wikipedia.org/wiki/Taur%C3%ADnTaurín)

ARGININ - je důležitá složka bílkovin, nezbytná pro lidský organismus hlavně v dětském věku. Je potřebný pro normální činnost hypofýzy. Velký význam má při vytváření neuropřenašeče oxidu dusnatého (NO). Arginin a prekurzory pyruvátu mají ochranný účinek. Stimulováním vylučování glukagonu snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny.

Informace - Zdroj: (http://sk.wikipedia.org/wiki/Argin%C3%ADn)

Schizandra - obsahuje látky, které posilují nervovou soustavu, zvyšují duševní i fyzickou aktivitu, působí antidepresivně, zahánějí spánek a snižují únavu. Schizandra patří mezi takzvané adaptogeny, tedy látky zvyšující odolnost organismu při zátěži a v extrémních podmínkách.

Informace - Zdroj: (http://cs.wikipedia.org/wiki/Klanopra%C5%A1ka_%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1)

KOFEIN - má povzbuzující účinky na centrální nervovou soustavu

Informace - Zdroj: (http://sk.wikipedia.org/wiki/Kofe%C3%ADn)

ZELENÝ ČAJ - má silný osvěžující účinek na organismus, který je vystavován vysokému pracovnímu výkonu nebo dlouhodobé psychické zátěži.

Informace - Zdroj: (http://sk.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%BD_%C4%8Daj

KURKUMIN - pomáhá zlepšit funkci beta buněk nacházejících se ve slinivce břišní, které produkují hormon inzulín regulující hladinu cukru v krvi. Kurkumin je přírodní bojovník proti zánětům, infekcím a rakovině.

Informace - Zdroj:(http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/64106-kurkumin-moze-zabranit-vzniku-diabetu-tvrdia-vedci)

ACEROLA - její plody se podobají evropské třešni. Obsah přírodního vitamínu C je ve zralých plodech 4,5%, což výrazně převyšuje obsah vitaminu C jiných druhů ovoce bohatých na vitamín C. Kromě vitaminu C identifikovali v Acerole 150 dalších druhů látek, mezi nimi železo, vitamín A, thiamin, riboflavin a hořčík . Vědecké výzkumy ukázaly, že Acerola je schopna zvýšit účinky jiných výživových doplňků, pomáhá zvýšit jejich antioxidační účinky.

Informace - Zdroj: (http://www.provitex.sk/acerola_napomaha_vstrebavaniu_liecivych_hub_a_pomaha_proti_nadorom)

Piperin - účinná složka pepře má schopnost výrazně zvyšovat biologické využití a vstřebávání více živin z potravy a také zvyšovat využití mnoha látek několika způsoby:

- Snižuje enzymatickou aktivitu střevní sliznice, čímž umožňuje průnik více látek v zachovalé, aktivní formě

- Zlepšuje přenos aminokyselin přes střevní sliznici

- Brzdí aktivitu více jaterních enzymů zodpovědných za metabolizmus důležitých látek včetně enzymů cytochrom -CYP3A4 a glykoprotein

- Zabraňuje rozkladu více látek probíhajícímu uvnitř buněk a tím umožňuje prodloužení jejich dostupnosti

Výsledkem působení několika účinků piperinu je celkové zesílení působení a zlepšení biologického využití některých látek v porovnání s podáváním stejného množství samostatně.

Informace - Zdroj: (http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/cierne_korenie.aspx)

Mléčnan hořečnatý (hořčík) je nezbytným stavebním prvkem živých organismů. Více než 300 enzymů používá ionty hořčíku pro svou katalytickou činnost.

Informace - Zdroj: (http://www.wikiskripta.eu/index.php/Ho%C5%99%C4%8D%C3%ADk)

VITAMIN C - podporuje celkově dobrý zdravotní stav a chrání tělo před infekcemi, traumaty a stresem. je důležitým antioxidantem, který chrání tělesné tkáně a ostatní vitamíny před účinkem volných radikálů a stárnutím.

VITAMIN B5 - KYSELINA PANTOTHENOVÁ je velmi důležitý pro metabolické zpracování přijatých živin a nenahraditelný pro syntézu hormonů a cholesterolu. Pomáhá zvyšovat schopnost koncentrace

VITAMIN B6 - Pyridoxin se podílí na tvorbě, obnově svalů a snižuje jejich napětí. Zmírňuje únavu a vyčerpání. Dobře ovlivňuje nervový systém.

Informace: Další použité zdroje ze stránek:

- (Http://www.f-stemcells.com/cs/sites/f-stemcells.com.cs/files/download/StemCells_botu_3-jaz_A4.pdf)

- (Http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethylethanolamine)

-(http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/64106-kurkumin-moze-zabranit-vzniku-diabetu-tvrdia-vedci/)

Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkem výživy přiřazovány jiné výživové a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.

Veškeré uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Motto

Dříve než mne budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi moje roky, které jsem prošeL já, zakopni na každém kameni na kterém jsem zakopnul já, za každým vstaň a jdi dál tak jako já. A až potom ....MŮŽEŠ SOUDIT MOJE CHOVÁNÍ A TVRDIT, ŽE MNE ZNÁŠ!!!!!!!

Reklama

Ideální webhosting

Kontaktní formulář
Video o MLM